Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Naši „ambasádori“ si v Bratislave prezreli aj výstavu dizajnu

Po prevzatí plakety EPAS - European Parliament Ambassador School, senior a junior ambasádorky, si ambasádori prezreli v Bratislave výstavu s autorským výkladom Braňa Jelenčíka „40 rokov v dizajne“.

Výstavu si prezreli 13. septembra 2019 aj kežmarskí členovia, noví Ambasádori Európskeho parlamentu. Tá ich určite obohatila o nové životné inšpirácie.

Výstava bola vystavená v Galérii Slovenskej výtvarnej únie - UMELKA.

Autor si tento rok výstavou pripomína viaceré okrúhle výročia: životné jubileum 60 rokov, 40 rokov od prvej realizovanej objednávky a 30 rokov od začatia podnikateľských aktivít.

  

Naša škola je certifikovanou školou ako Ambasádor Európskeho parlamentu

Slávnostná ceremónia - noví Ambasádori Európskeho parlamentu 2019 zo SSŠ Biela voda 2, v Kežmarku.
Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, 13.septembra 2019 - v treťom ročníku projektu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS) ocenila 20 škôl. Spolu 66 pedagógov a 295 študentov získava certifikát senior a junior ambasádor EPAS. Súkromná spojená škola, Biela voda 2 v Kežmarku, patrí do skupiny certifikovaných škôl – a získava plaketu ako certifikovaná škola – Ambasádor Európskeho parlamentu.

  

Goralský festival bude i s našou účasťou

V nedeľu 1. septembra 2019 sa v Novej Ľubovni (okres Stará Ľubovňa) uskutoční 2. ročník Goraľského festivalu.

Na ňom sa prestaví aj skupina z našej školy Terňi voďi (Mladá duša).

Nový školský rok sme začali prezentáciou našich aktivít na folklórnom festivale

Deň pred začiatkom nového školského roka, v nedeľu 1. septembra 2019, vystúpila v Novej Ľubovni na festivale Goralov, naša skupina Terňi Voďi.

Okrem vystúpenie skupiny sa naša škola prezentovala na podujatí aj ďalšími aktivitami. Deti potešili maľbami na tváre a pre dospelých ukázala práce našich šikovných žiakov.

Poďakovanie si zaslúžia kolegovia i žiaci, ktorí prišli priamo podporiť túto peknú akciu. Vďaka patrí aj Jozefovi Bravisovi a skupine Brav.

        

Naša škola sa predstaví v centre Kežmarku na módnej prehliadke

V piatok 30. augusta 2019 o 18.00 hod. sa v kežmarskom Spring coffee&bare na Hlavnom námestí 9 uskutoční podujatie FASHION SHOW.

Hlavným bodom programu bude módna prehliadka. Na nej naša škola predstaví aj modely z našej krajčírskej dielne. Na podujatí by sme mali predstaviť do 20 módnych kolekcií s nadčasovou módou.