Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

V školskom roku 2019/2020 sa žiaci našej školy zúčastnili viacerých športových súťaží na úrovni okresu či regiónu.

Aj keď škola má obmedzené podmienky na šport, snažili sa žiaci našej školy zúčastniť čo najväčšieho množstva športových súťaží organizovaných v okrese či regióne, ktoré viedol učiteľ tesnej výchovy Dominik Glevaňák.

Tie najväčšie úspechy dosiahli v atletike, keď získali dve tretie miesta na atletických podujatiach. Jedno tretie miesto získali aj na okresnom kole stredných škôl vo futbale.

V atletike sa v cezpoľnom Behu Ľubicou a v okresnom kole stredných škôl v atletike. V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo 17. apríla 2019 v areáli základnej školy na ulici Nižná brána, za nepriaznivého počasia si v behu na 800 metrov vybojoval tretie miesto Juraj Horváth.

V okresnom kole vo florbale i v basketbale obsadili piate miesto.

V mestskej športovej hale v Kežmarku sa 9. 10. 2018 konali zápasy okresného kola vo futsale žiakov stredných škôl. Súťaže sa zúčastnili všetky školy v okrese.

V skupine žiaci našej školy prehrali s Gymnáziom zo Spišskej Starej Vsi 2:3, remizovali s SOŠ Kušnierska brána 1:1 a porazili SUŠ 3:0. V zápase o tretie miesto prehrali so SOŠ Garbiarska 1:4 a obsadili konečné štvrté miesto, čo je zo siedmich škôl pekné umiestnenie.