Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Na najväčšom podujatí mesta Kežmarok – Európske ľudové remeslo nechýbala ani účasť našej školy.

Škola mala na podujatí svoj výstavný stánok, kde prezentovala výrobky svojich žiakov, prevádzkovala Strašidelný dom, pre deti ponúkala službu maľovanie na tvár a vo svojej Izbe remeselných tradícií bola otvorená výstava zreštaurovaných remeselných predmetov.

Okrem týchto aktivít ušila nielen kostýmy pre hercov z ochotníckeho divadla Ec Teatro na podujatie Krvavé dejiny a Rozprávku na hrade Kráľ je náhý, ale vyrobila aj rôzne drevené výrobky pre skupinu historického šermu a realizovala objednávky šiat pre nevesty.

Veľkým úspechom bol strašidelný dom, ktorý mal už veľký úspech i na najväčšom podujatí našej školy Festivale študentského remesla v júni 2019.

Veľký záujem u návštevníkov podujatia mala i módna prehliadka na EĽRO 2019, ktorá sa uskutočnila v sobotu 13. júla 2019. Naša škola predstavila tri ucelené kolekcie minulých storočí. Všetky predvedené šaty na prehliadke boli ušité v našich dielňach čo ocenili i návštevníci festivalu remesiel a polhodinová módna prehliadka mala u návštevníkov veľký úspech o čom svedčal potlesk návštevníkov.