Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

V sobotu 21. septembra 2019 sa uskutočnilo pri kežmarskej radnici spoločenské podujatie Popoludnie s históriou.

V rámci tohto programu od 17.00 h zorganizovala naša škola pri kežmarskej radnici módnu prehliadku. O jej úvod sa postarali členovia tanečnej skupiny Brilant zo Základnej umeleckej školy Antona Cígera v Kežmarku so svojim tanečným číslom. Počas celej módnej prehliadky sa o hudobný doprovod postarala Lucia Gibarti a jej skupina a hranicu módneho móla ohraničovali zaujímavé motorové veterány.

Módna prehliadka trvala hodinu a prišlo sa na ňu pozrieť vyše stovka návštevníkov. Modelky predvádzali všetko modely, ktoré boli ušité na našej škole. Rôznorodosť, pestrosť a variabilita modelov ukázali všetkým prítomným divákom obrovské majstrovstvo šikovných rúk a nápadov učiteľov a žiakov našej školy a aj to, že sa vyznajú v modelingovom svete.

Návštevníci krásnej módnej prehliadky ocenili široké spektrum prezentovaných modelov, pretože mohli vidieť módne kolekcie od dávnej histórie až po extravagantné šaty či športové súpravy. Keďže krásne modelky dané kolekcie vedeli aj správne odprezentovať, návštevník módnej prehliadky odchádzal po nej nielen vnútorne potešený, ale veríme že si odniesol z našej prehliadky aj zopár módnych inšpirácií.