Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

V pondelok 16. decembra 2019 zorganizovalo vedenie našej školy v kežmarskom kine Vianočný večierok.

Podujatie pozostávalo z premietnutia slovenského filmu Loli paradička. Po premietnutí filmu sa pódium kina premenilo na kultúrne vystúpenia žiakov zo všetkých našich elokovaných pracovísk. Na pódiu sme tak mohli obdivovať spev, no najmä výborné tanečné vystúpenia na slovenské, maďarské i rómske piesne. Vianočný večierok bol krásnym ukončením kalendárneho roka a milým darčekom aj pre vedenie našej školy, pretože všetky vystúpenia boli na vysokej úrovni a pripravené s láskou k pohybu a radosti zo života.

Šľahačkou na celom programe bola účasť vnučky resp. dcéry husľových virtuózov Jána Berkyho – Mrenicu či Eugena Botoša Barbora Botošová, ktorá je pokračovateľkou odkazu slávneho hudobného rodu. I preto malo podujatie výbornú atmosféru a vysokú kvalitu, pretože o výbornú muziku a krásne tanečné výkony nebola núdza.