Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Vedenie našej Súkromnej spojenej školy, Biela voda v Kežmarku odštartovalo v júni 2020 spoluprácu s vedením predajne odevov v Košiciach, kde je vedúcou Petra Nagyová.

Škola ponúka košickej podnikateľke svoje služby a cez projekt „Kúpte si veci, za ktorými je príbeh“ rozbehli úzku spoluprácu.

A vyjadrenie majiteľky košickej firmy Petry Nagyovej?

Viem, viem, že podobné pršiplášte mala ZARA. Už som to počula od "sto" ľudí.
A aj to, že boli aj lacnejšie ako budú tie moje. Pochopiteľne ani nemôžu byť rovnaké, lebo nie sú. Ničím...

▪Tieto "moje" nešijú ženy pri umelom osvetlení, natlačené v továrňach. Ich deti nemusia vychovávať ich rodiny, či susedia, kým ony časť roka žijú úplne inde. Blízko tovární, bez istoty ďalšieho dňa, zdravotného poistenia, v neľudských podmienkach a zo zárobkom, ktorý zárobkom nie je.
▪"Môj" igelit nekúpil nikto od dodávateľa, ktorý je nútený ho predať pod cenu (lebo musí) čo sa odrazí napr. na mzdách ľudí, ktorí pre neho pracujú. Niekde sa to zrovnať predsa musí.
▪Neprešli tisícky kilometrov v nákladných lodiach a neznečistili vodu. Nie sú balené v ďalších plastoch, xy krabiciach....

▪"Moje pršiplášte" šijú ľudia, ktorých poznám. Majú mená, tváre, rodiny a mám ich rada.
▪Šijú ich v krásnych a nových dielňach plných svetla, smiechu a vône kávy. Každú stužku niekto osobne kúpil, vybral, prešla mu rukami.
▪Necestujú stovky kilometrov, len desiatky, aj to v rámci vybavovania iných vecí.
▪Tieto pršiplášte nie sú trend, ale zmysluplný projekt, škola, ktorá viac dáva ako dostáva. Ako väčšina fajn vecí na Slovensku.
▪Sú nádej, že konečne otvoríme oči, zmeníme priority a človek bude viac ako len fotka na instagrame. A začneme si vážiť tých, čo za to naozaj stoja.
Súkromná spojená škola, Biela voda 2, Kežmarok