Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Mesto Kežmarok poctila svojou návštevou veľvyslankyňa Írska na Slovensku pani Hilda Ó Rian. Po našom spišskom a tatranskom regióne ju sprevádzala pani Magdalena Rothova, ktorá je riaditeľkou Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), a zároveň organizátorkou podujatia Roma Spirit.

Okrem návštev po historických skvostoch nášho regiónu a mesta (drevený kostol, hrad, radnica...) navštívili i našu školu, ktorá už napríklad súťaž Roma Spirit v minulosti vyhrala. Na vlastné oči sa obidve dámy presvedčili ako a čím žije naša škola, aké má radosti i starosti a prostredníctvom našej pani riaditeľky sa dozvedeli i o našich najbližších plánoch.

Veríme, že vzácna návšteva na našej škole dopadla na výbornú, pretože škola už pripravuje ďalšie projekty na úzku spoluprácu s Asociáciou pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu.

Vedenie našej školy ďakuje za neoceniteľnú pomoc pri trojdňovej návšteve tatranských a spišských skvostoch histórie a kultúry dámam Erika Cintulová, Barbora Jurgovianová a pánom Roman Porubän, Ján Ferenčák, Michal Kapusta.