Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS a Slovenským národným divadlom už po trinástykrát vyhlásili anketu SLOVENKA ROKA 2021.

Filozofiou ankety je prezentovať dámy, ktoré sú výnimočné a úspešné vo svojom povolaní. SLOVENKA ROKA chce vzdať úctu ženám, ktoré svojím umom, nadaním a pracovitosťou dokázali niečo výnimočné a užitočné, za čo im patrí vďaka, pocta a všeobecné uznanie. Dámam, ktoré mnohokrát svojou prácou zviditeľnili Slovensko v zahraničí.

V roku 2021 je celkovo nominovaných 29 žien v 9 kategóriách - Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Podpora mladých talentov, Vzdelávanie, Zdravotníctvo, Charita, Šport.

Tento rok je medzi nominovanými aj naša riaditeľka Mgr. Anna Jurgovianová. Je nominovaná v kategórii Vzdelávanie, kde sú nominované ešte ďalšie tri pedagogičky z Bratislavy, Senca a Banskej Bystrice.

Mgr. Anna Jurgovianová pracuje s rómskou komunitou viac ako 23 rokov. Je zriaďovateľkou škôl, ktoré sa venujú výchove a vzdelávaniu z marginalizovaných komunít i žiakom s rôznymi druhmi postihnutia. Školy sú zároveň zamerané na remeslá a služby potrebné pre tieto komunity a škola v Kežmarku aktívne pracuje aj s Európskym parlamentom. I to svedčí, že naša riaditeľka je úspešnou manažérkou a plne by si zaslúžila za svoje aktivity aj ocenenie Slovenka roka 2021.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodujú diváci RTVS formou SMS hlasovania, čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj široká verejnosť hlasovaním na www.slovenkaroka.sk. Hlasujúci môžu vyhrať dovolenkový pobyt pre dve osoby v Ománe, pričom čerpanie dovolenkového pobytu je možné v priebehu dvoch rokov.

Hlasovať môžete po registrácii oddnes až do 28. mája 2021, či už prostredníctvom SMS na číslo 7504 v tvare SR 19, kupónmi z týždenníka Slovenka alebo Online na https://www.slovenkaroka.sk/hlasovanie/.

Verím, že váš hlas v tejto ankete chýbať nebude!

Zdroj a foto: slovenkaroka.sk