Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Kapela Bravo v spolupráci v obcou Nová Ľubovňa srdečne pozýva fanúšikov úsmevu, hudby a dobrej zábavy na 1. ročník Goraľského festivalu, ktorý sa uskutoční dňa 16. 9. 2018 o 15:00 hod. v Novej Ľubovni. Významný priestor dostane na podujatí aj kežmarská Súkromná spojená škola.

Žiačky 1. a 2. ročníka odboru výroba konfekcie, si pripravili až dve módne prehliadky z kolekcie Streetfolk, vytvorenej v dielňach Súkromnej spojenej školy Biela voda v Kežmarku. Prvýkrát sa žiačky z elokovaného pracoviska Podsadek v Starej Ľubovni a elokovaného pracoviska Jakubany postavia na mólo pred divákov s výsledkami svojej práce. Žiaci taktiež pripravili pre hostí a návštevníkov festivalu výstavu textilných výrobkov, voňavých vrecúšok i iných drobných prekvapení. Dievčatá pochádzajú z veľmi ťažkého prostredia a riaditeľka školy si o to viac váži ich odvahu, postaviť sa prvýkrát pred publikum. 

Na podujatí vystúpi aj skupina Bravo, ktorá je vytvorená z trojice bratov z Novej Ľubovne. Je to ľudovo-úsmevno-zábavná skupina. Hrá vlastné, ľudové, ale aj moderné piesne, ku ktorým zapájajú aj hovorené slovo. Hrá pre ľudí, na počúvanie aj do tanca a vie sa plne prispôsobiť požiadavkám organizátora.

V ich vystúpeniach nechýba humor, hovorené slovo, zábava a vždy vládne dobrá nálada, preto ani v Novej Ľubovni to nebude inak. Trojicu bratov tvoria: Stanislav (Stašo) Bravis – spev, akordeón, ústna harmonika, flauta, gitara; Jozef (Ďoďo) Bravis – spev, ozembuch; Tomáš (Tomy) Bravis – spev, klávesy, akordeón. Aj ich nové CD sa volá Traja bratia a je na nej 13 pesničiek.

Okrem domácej skupiny Traja bratia vystúpia na festivale aj Bratia Jendrichovskí, ktorí sa zúčastnili celoslovenskej súťaže ľudovej hudby Zem spieva a folklórne súbory Taľar a Javorina.

Nad podujatím zobrala záštitu ministerka školstva Martina Lubyová.