Vitajte na stránke Súkromnej spojenej školy, Biela voda, Kežmarok

Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Vedenie školy v Rádiu Regina

V utorok 27. Septembra 2022 sa riaditeľka školy Anna Jurgovianová a zástupkyňa školy Jana Mašlonková boli hosťkami Rádia Regina Východ.

Spolu s riaditeľkou Základnej školy na Janigovej ulici v Košiciach Editou Oravcovou boli pozvané do rádia v rámci programu Výzvy a problémy v školách, aby sa vyjadrili k aktuálnym témam. Tými boli energetická kríza a dištančné vzdelávanie.

Celý rozhovor s Kristínou Bertičovou si môžete vypočuť z archívu: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1541/1916854.

Európsky deň jazykov na škole navštívila i europoslankyňa

Európsky deň jazykov sa od roku 2001 každý rok oslavuje, aby upozornil na rozmanitosť, no zároveň aj jedinečnosť európskeho kontinentu.

Upriamenie na jeho význam v súčasnosti podporilo i vedenie kežmarskej Súkromnej spojenej školy, Biela voda, ktorá zorganizovala v škole 26. septembra 2022 program zameraný na túto tému. Žiaci sa venovali rôznym jazykovým kvízom či hrám, no program bol obohatený aj piesňami, tancami, prehliadkami krojov či gastronómiou troch kultúr – ukrajinskej, rómskej a slovenskej.

Podujatie navštívila i poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann a vo svojom príhovore poďakovala vedeniu školy, za prípravu krásneho podujatia a podporila všetkých k vzájomnej spolupráci. Ocenila rôznorodosť samotného podujatia, ktoré na malej ploche ukázalo pestrosť európskej kultúry v nás.

Podujatia sa zúčastnili i priatelia z Ukrajiny, ktorí prišli tohto roku zo svojej vlasti do okolia Kežmarku a navštevujú aj kurz slovenského jazyka na škole. Práve títo priatelia umocnili samotný zmysel podujatia, ktorý bol pre každého kto prišiel oslavovať rozmanitosť na našom kontinente.

Bohatý program, plný aktivít, spevu, tanca, dobrej gastronómie a najmä dobrých ľudí sa škole vydaril na jednotku.